Skip to content

Aktuality

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ pro všechny zájemce o umístění dítěte do naší školky od září 2025 se bude konat ve středu 10.dubna od 15:00 hod v tělocvičně školky. Začneme cca půlhodinovou informační částí, kde budeme zodpovídat na dotazy rodičů. Následovat bude prohlídka mateřské školy. Pokud s sebou přivede své dítko, vezměte mu  s sebou, prosím, přezůvky Děkujeme a těšíme se na vás

 

Začátkem dubna naše nejstarší děti čekají zápisy do ZŠ. Doporučujeme rodičům, aby se seznámili s dokumentem „DESATERO“ aneb co by mělo umět dítě před nástupem do základní školy. Tento dokument si můžete prostudovat zde na webových stránkách školky v sekci „Dokumenty“, nebo též na Lyfle.

 

LYFLE – rychlý komunikační kanál mezi školou a rodiči

K operativní komunikaci se školkou používáme aplikaci LYFLE, je zdarma ke stažení na AppStore nebo Google Play.  Bez LYFLE budete bez informací, proto je třeba, aby ji využíval alespoň jeden z rodičů.  Více informací obdržíte na informační schůzce a dále v sekci „DOKUMENTY“. 

Akce školky únor – duben 2024:

JARNÍ PRÁZDNINY:  Praha 1 – 5 od 5.února do 11.února – naše MŠ v lehce omezeném provozu
                                    Praha 6 – 10 od 12.února do 18.února – naše školka v plném provozu

13.února dopoledne – KARNEVAL – volné téma

Pátek 16.února dopoledne – PÍSKOHRANÍ v Beachclubu na Strahově – příchod do MŠ nejpozději do 7:45 hod. Další pokyny viz. web školky (sekce Dokumenty) nebo Lyfle.

Úterý 27.února – 9:15 hod – workshop „Zvířátka do školky“  (setkání s živými zvířátky)

Pondělí 4.března dopoledne – TENIS v kryté hale na hřišti v Masné ul– příchod do MŠ nejpozději do 8:00 hod. Další pokyny viz. web školky (sekce Dokumenty) nebo Lyfle.

Úterý 12.března – 9:15 hod – koncert žáků ZUŠ 

Úterý 19.března – 9:15 hod – divadlo v MŠ „O chytré princezně“

Čtvrtek 28.března – pondělí 1.dubna – velikonoční prázdniny (školka uzavřena)

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ – středa 10.dubna od 15:00 do 16:30 hod

Pondělí 15.dubna od 10:00 hod – FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ – portréty + společné foto třídy (prosíme o vhodné oblečení)

Úterý 16.dubna – 9:15 hod – divadlo v MŠ „O statečné Margitce“

Pondělí 22.dubna dopoledne – TENIS v kryté hale na hřišti v Masné ul– příchod do MŠ nejpozději do 8:00 hod. Další pokyny viz. web školky (sekce Dokumenty) nebo Lyfle.

Středa 24.dubna od 15:30 hod – BESÍDKA 2.třídy k Svátku matek

Čtvrtek 25.dubna od 15:15 hod – BESÍDKA 1.třídy k Svátku matek

Čtvrtek 25.dubna od 16:00 hod – BESÍDKA 3.třídy k Svátku matek

 

ZÁPIS nových dětí na školní rok 2024/2025 – VYDÁVÁNÍ DOKUMENTACE:

 • pondělí 29.dubna + úterý 30.dubna, vždy v čase od 13:30 do 17:00 hod

 

Změna programu vyhrazena, sledujte Lyfle

 

Prevence respiračních onemocnění:

 • Vzhledem k očekávaným RESPIRAČNÍM ONEMOCNĚNÍM ve školce žádáme důrazně rodiče, aby dodržovali ustanovení Školního řádu a NEDÁVALI do mateřské školy děti nachlazené, kašlající a kýchající! Více informací najdete  na LYFLE.
 • Níže je odkaz na stažení (ZDARMA) edukačního videa pro rodiče k problematice respiračních a dalších onemocnění ve školce:

        https://ulozto.cz/tam/22bc23f6-d761-417b-b692-3abff4ef9ca6

|        Co je třeba si zapamatovat:

 • Omluvy (pozdější nástup, onemocnění apod.) přijímáme pouze přes aplikaci LYFLE. Telefonicky na č. 257 533 755 – přijímáme omluvy jen v nezbytných případech, a to na i v noci na záznamník. Neomlouvejte, prosím, děti mailem, tam přijímáme pouze dlouhodobé omluvy!
 • Naučte se, prosím, omlouvat nepřítomnost dětí vždy NEJPOZDĚJI do 8:00 hod ráno (kvůli stravování) 

  Do školky děti potřebují:

        Oblečení do třídy tepláky nebo kalhoty v pase na gumu ne džíny! (komplikují převlékání, nejsou pohodlné, pásek bývá nepřekonatelnou překážkou )

 • holčičky také legíny nebo sukénku ne šaty oblékané přes hlavu! (většinou je samy nezvládnou a první dny ve školce mají paní učitelky s nováčky plné ruce práce)
 • bačkory (ne pantofle!)
 • pyžamko nebo noční košilku – pokud bude dítko od prvního dne ve školce spát PODEPSANÉ!

  Oblečení pro pobyt venku doporučujeme jiné oblečení, než ve kterém tráví děti pobyt ve třídě (aby nesypaly písek do koberců); kvůli možnému zašpinění též nedoporučujeme používat při pobytu na školní zahradě oblečení, ve kterém dítě do školky přišlo  
 • U bačkor, pyžam a oblečení, u kterého by mohlo dojít k záměně (tepláky, boty…) doporučujeme OZNAČENÍ PŘÍJMENÍM (ne monogram, nestačí ani „Anička“, „Péťa“, protože nositelů stejného jména bývá ve školce obvykle více)  Co ještě přinesete do školky: 
 • dobrou náladu
 • balík nebo krabičku papírových kapesníků
 • PODEPSANÝ kartáček na zuby 
 • papíry na volné kreslení – stačí z jedné strany potištěné     

Informace k ochraně osobních údajů v MŠ Letenská dle evropské normy (GDPR) najdete v sekci DOKUMENTY rozklikněte příslušný dokument